Lov kachenLov kachen

Nejlepší strategie pro lov divokých kachenVábničky na kachny - banner
verze pro tisk

3 tipy jak lovit kachny pomocí balabánů

Lov kachen pomocí balabánů patří k nejúčinnějším způsobům. Existuje několik způsobů, jak tento lov provést.

1. Volba správného typu balabánu

Balabány kachen lze pořídit v různých variantách. Rozlišují se podle toho, zda s nimi chcete kachny přímo lovit, nebo jen pozorovat či fotit. Pro lov jsou ideální balabány, které jsou vyrobeny v životních velikostech kachen. Imitace kachny musí být co nejvěrnější.

2. Využití balabánů v různých polohách

Pro co nejvěrnější napodobení kachen je vhodné využít balabány v různých polohách. Imitace tak bude mnohem dokonalejší

3. Využití většího množství balabánů

Při lovu kachen je vhodné použít větší množství balabánů naráz. Doporučené množství je zhruba pět až deset balabánů, přičemž jednotlivé kusy by měly mít pokud možno jinou polohu. Zvýšíte tak reálnost a přilákáte větší množství kachen.


Balabán Northern Flight RealImage® Plus Duck Decoys

Kde koupit balabány?

Balabány seženete ve specializovaných loveckých eshopech.  Nejvýhodnější je koupě celé sady, kdy 6 kusů velmi realistických maket kachen divokých (4 kačery a 2 kachny) - tato sada vyjde na cca 1.900 Kč.

Balení obsahuje 6 kusů - 2 kačery s pohyblivou hlavou, 2 kačery s pevnou hlavou a 2 kachny.

Maketa má propracované detaily, přirozené barvy peří  a především přesné rysy a velikost. Balabán napodobuje ptáka v klidu na vodě a má vyvážený kýl.

Balabán Northern Flight RealImage® Plus Cena: 1.900 Kč


Používáte k lovu také balabány? Kolik používáte maket? Podělte se s ostatními o vaše zkušnosti a strategie!

Sdílet na Facebooku

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotilVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Lov kachen pomocí balabánů

Chystáte se na lov kachen? Sezóna je už za dveřmi a tak pravděpodobně kontrolujete vybavení a chystáte vábničky. A zkoušeli jste už lovit pomocí balabánů? Někdy jen vábnička nestačí a díky balabánu může být váš lov efektivnější.

Kdy je možné lovit kachny a husy?

Dobu lovu a kachen upravuje vyhláška ministerstva zemědělství z roku 2002, podobně jako v případě lovu jiných druhů zvěře. Pokud se jedná o husy ( polní, běločelé i husy velké), je možné je lovit od 16. srpna do 15. ledna. U kachen platí ještě kratší termín, který je nutno bezpodmínečně dodržovat.


Jak používat vábničky k lovu kachen?

Sezóna lovu kachen se opět přiblížila a brzy se do terénu vydá spousta lovců. Pro usnadnění lovu kachen lze použít několik různých pomůcek. Jedná se zejména o zvuková vábidla (vábničky), nebo vábidla zraková (balabány). O používání balabánů si přečtěte zde. Nyní se podívejte na to, jak nám lov mohou…

Jak používat vábničky arkansaského typu?

Vábnička na kachny typu Arkansas je velmi využívanou pomůckou pro lov kachen. Pomáhá k přilákání divokých kachen. Dokáže výborně imitovat jejich přirozené zvuky. Jde o malou pomůcku, která se vám vejde do kapsy lovecké bundy.